Nr: 12.04 (9)
meczu przy stanie 99:96 dla gospodarzy sędziowie odgwizdali faul na Rolandasie Jarutisie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przyznali obrońcy Polonii trzy rzuty wolne, choć Jarutis wyraźnie przekroczył linię 6,25 m.
Litwin wykorzystał prezent od sędziów i doprowadził do dogrywki, w której Noteć popełniła zbyt wiele strat i przegrała jednym punktem. W drużynie Polonii nie zawiódł Jeff Nordgaard, który trafił za trzy punkty w końcówce dogrywki. W sumie zdobył 29 pkt.
- Sędziowie popełnili błąd. O konsekwencjach zadecyduje Kolegium Sędziów, które oceni ich pracę w całym spotkaniu w Inowrocławiu, a nie tylko ostatnią akcję - powiedział główny komisarz
meczu przy stanie 99:96 dla gospodarzy sędziowie odgwizdali faul na Rolandasie Jarutisie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przyznali obrońcy Polonii trzy rzuty wolne, choć Jarutis wyraźnie przekroczył linię 6,25 m.<br>Litwin wykorzystał prezent od sędziów i doprowadził do dogrywki, w której Noteć popełniła zbyt wiele strat i przegrała jednym punktem. W drużynie Polonii nie zawiódł Jeff Nordgaard, który trafił za trzy punkty w końcówce dogrywki. W sumie zdobył 29 pkt.<br>&lt;q&gt;- Sędziowie popełnili błąd. O konsekwencjach zadecyduje Kolegium Sędziów, które oceni ich pracę w całym spotkaniu w Inowrocławiu, a nie tylko ostatnią akcję&lt;/&gt; - powiedział główny komisarz