Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Organizacji
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok powstania: 1965
partii wyrobów.
Dzieląc licznik i mianownik przez wskaźnik Td otrzymamy: gdzie a - wielkość produkcji w jednostce czasu, wynikająca z wielkości mocy produkcyjnej.
Oznaczając stały iloczyn (xi - 1)q=b oraz vk=c otrzymamy:
Z wzoru 1 wynika, iż wielkość "a" jest rzędną asymptoty, do której zbliża się krzywa, kiedy "t" zdąża do nieskończoności. Czynnik "b" określa w wielkość funkcji w punkcie O natomiast czynnik "c" - tempo jej wzrostu.
Kiedy t=O funkcja przybiera postać:
Przyjmując do wzoru oznaczenia z wykresu 1 otrzymamy: ponieważ a=nd, natomiast y w punkcie O jest równy ni.
Z wzoru na liczebność partii wyrobów wynika, iż
partii wyrobów. &lt;page nr=27&gt;<br>Dzieląc licznik i mianownik przez wskaźnik T&lt;hi rend="lower"&gt;d&lt;/&gt; otrzymamy: &lt;gap&gt; gdzie a - wielkość produkcji w jednostce czasu, wynikająca z wielkości mocy produkcyjnej.<br>Oznaczając stały iloczyn (x&lt;hi rend="lower"&gt;i&lt;/&gt; - 1)q=b oraz vk=c otrzymamy: &lt;gap&gt; <br>Z wzoru 1 wynika, iż wielkość "a" jest rzędną asymptoty, do której zbliża się krzywa, kiedy "t" zdąża do nieskończoności. Czynnik "b" określa w wielkość funkcji w punkcie O natomiast czynnik "c" - tempo jej wzrostu.<br>Kiedy t=O funkcja przybiera postać: &lt;gap&gt; <br>Przyjmując do wzoru oznaczenia z wykresu 1 otrzymamy: &lt;gap&gt; ponieważ a=n&lt;hi rend="lower"&gt;d&lt;/&gt;, natomiast y w punkcie O jest równy n&lt;hi rend="lower"&gt;i&lt;/&gt;.<br>Z wzoru na liczebność partii wyrobów wynika, iż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego