Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
figury (trójkąta, kwadratu), ograniczająca punkt interpolowany oraz odległość tego punktu od prostych, których punkty przecięcia wyznaczają wierzchołki figury. Właściwość ta sprawia, że dla punktów terenowych nie jest konieczna znajomość wszystkich trzech współrzędnych X, Y,Z, lecz tylko jednej z nich, to jest wysokości punktu Z. Fakt ten ma istotne znaczenie ze względu na poważne zmniejszenie ilości danych wejściowych, co jest szczególnie ważne w przypadkach stosowania klasycznych metod pomiaru.
Zastosowanie siatek regularnych może okazać się celowe i ekonomicznie uzasadnione jedynie w przypadku, gdy teren pomierzony zostanie metodą fotogrametryczną.

3.3.3. Numeryczny model terenu oparty na punktach rozproszonych [12]
W celu właściwej aproksymacji
figury (trójkąta, kwadratu), ograniczająca punkt interpolowany oraz odległość tego punktu od prostych, których punkty przecięcia wyznaczają wierzchołki figury. Właściwość ta sprawia, że dla punktów terenowych nie jest konieczna znajomość wszystkich trzech współrzędnych &lt;HI rend="italic"&gt;X&lt;/HI&gt;, &lt;HI rend="italic"&gt;Y&lt;/HI&gt;,&lt;HI rend="italic"&gt;Z&lt;/HI&gt;, lecz tylko jednej z nich, to jest wysokości punktu &lt;HI rend="italic"&gt;Z&lt;/HI&gt;. Fakt ten ma istotne znaczenie ze względu na poważne zmniejszenie ilości danych wejściowych, co jest szczególnie ważne w przypadkach stosowania klasycznych metod pomiaru.<br>Zastosowanie siatek regularnych może okazać się celowe i ekonomicznie uzasadnione jedynie w przypadku, gdy teren pomierzony zostanie metodą fotogrametryczną.<br><br>&lt;tit&gt;3.3.3. Numeryczny model terenu oparty na punktach rozproszonych [12]&lt;/&gt;<br>W celu właściwej aproksymacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego