Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
prowadzić do nieporozumień, ponieważ w klasycznej reakcji Habera-Weissa (1.5.3) jony metali nie występują.
Przyjmując, że reakcje (1.3.26) i (1.5.2) wyjaśniają mechanizm tworzenia najbardziej niebezpiecznej RFT w układach biologicznych, łatwo zrozumieć, dlaczego organizmy dysponują szeregiem mechanizmów umożliwiających silne wiązanie jonów żelaza i miedzi. Jony żelaza związane z białkami takimi jak transferryna nie są zdolne do katalizowania reakcji "cyklu Fentona" (p. 2.2.3).
Kwestia mechanizmu powstawania ˇOH w "katalizowanej reakcji Habera-Weissa" nie jest wolna od kontrowersji. Nie tylko anionorodnik ponadtlenkowy jest zdolny do redukcji jonów żelazowych do żelazawych.
Reduktorami mogą być również takie substancje
prowadzić do nieporozumień, ponieważ w klasycznej reakcji Habera-Weissa (1.5.3) jony metali nie występują.<br>Przyjmując, że reakcje (1.3.26) i (1.5.2) wyjaśniają mechanizm tworzenia najbardziej niebezpiecznej RFT w układach biologicznych, łatwo zrozumieć, dlaczego organizmy dysponują szeregiem mechanizmów umożliwiających silne wiązanie jonów żelaza i miedzi. Jony żelaza związane z białkami takimi jak transferryna nie są zdolne do katalizowania reakcji "cyklu Fentona" (p. 2.2.3).<br>Kwestia mechanizmu powstawania ˇOH w "katalizowanej reakcji Habera-Weissa" nie jest wolna od kontrowersji. Nie tylko anionorodnik ponadtlenkowy jest zdolny do redukcji jonów żelazowych do żelazawych.<br>Reduktorami mogą być również takie substancje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego