Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Teren górzysty powoduje, że obronę organizuje się w trzech zasadniczych wariantach:
* wzdłuż grzbietów;
* w poprzek grzbietów;
* w szerokiej dolinie.
Wariant najdogodniejszy - to obrona wzdłuż grzbietu, na zboczu zwróconym do przeciwnika. Umożliwia to przechwycenie dróg prowadzących do kierunku obrony oraz kierunków prowadzących na przełęcze.
Organizując obronę w poprzek grzbietu, główny wysiłek ześrodkowuje się w zasadzie na wierzchołku i częściowo na zboczach odbiegających od niego dolin.
Obronę w szerokiej dolinie organizuje się tak, jak w warunkach normalnych, z dążeniem do utrzymania wzgórz przylegających do doliny (zamykających dolinę).

Natarcie

Istotę natarcia w terenie górzystym stanowi zdecydowany ruch wojsk do przodu na dostępnych kierunkach i
Teren górzysty powoduje, że obronę organizuje się w trzech zasadniczych wariantach:<br>* wzdłuż grzbietów;<br>* w poprzek grzbietów;<br>* w szerokiej dolinie.<br>Wariant najdogodniejszy - to obrona wzdłuż grzbietu, na zboczu zwróconym do przeciwnika. Umożliwia to przechwycenie dróg prowadzących do kierunku obrony oraz kierunków prowadzących na przełęcze.<br>Organizując obronę w poprzek grzbietu, główny wysiłek ześrodkowuje się w zasadzie na wierzchołku i częściowo na zboczach odbiegających od niego dolin.<br>Obronę w szerokiej dolinie organizuje się tak, jak w warunkach normalnych, z dążeniem do utrzymania wzgórz przylegających do doliny (zamykających dolinę).<br><br>&lt;tit&gt;Natarcie&lt;/&gt;<br><br>Istotę natarcia w terenie górzystym stanowi zdecydowany ruch wojsk do przodu na dostępnych kierunkach i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego