Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Focus.Poznać i zrozumieć świat
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
toksycznych mogących spowodować symptomy związane z przeziębieniem i nieżytem górnych dróg oddechowych.
Wiatr wewnętrzny - odnosi się do wiatru wewnątrzpochodnego, wywołanego ogniem wątroby. Może odnosić się zarówno do podwyższonej gorączki, jak również do objawów obejmujących drgawki, spazmy, tiki, paraliż, bóle głowy, wytrzeszcz gałek ocznych.
Wiatr zimny - powoduje wtargnięcie do wewnątrz organizmu zimna, objawiającego się dreszczami, zimnym potem, przekrwieniem nosa, bólem itd.
Wilgoć wiatru - obejmuje inwazję zimnego wiatru i inwazje bakteryjno-wirusowe prowadzące do osłabienia funkcjonalnej zdolności śledziony oraz do gromadzenia się wilgoci (wody) w organach lub jamach układu mięśniowo-szkieletowego.
Wilgoć flegmy - przewlekła, przeźroczysta lub biała flegma umiejscowiona zwykle w płucach bądź
toksycznych mogących spowodować symptomy związane z przeziębieniem i nieżytem górnych dróg oddechowych. <br>Wiatr wewnętrzny - odnosi się do wiatru wewnątrzpochodnego, wywołanego ogniem wątroby. Może odnosić się zarówno do podwyższonej gorączki, jak również do objawów obejmujących drgawki, spazmy, tiki, paraliż, bóle głowy, wytrzeszcz gałek ocznych. <br>Wiatr zimny - powoduje wtargnięcie do wewnątrz organizmu zimna, objawiającego się dreszczami, zimnym potem, przekrwieniem nosa, bólem itd. <br>Wilgoć wiatru - obejmuje inwazję zimnego wiatru i inwazje bakteryjno-wirusowe prowadzące do osłabienia funkcjonalnej zdolności śledziony oraz do gromadzenia się wilgoci (wody) w organach lub jamach układu mięśniowo-szkieletowego. <br>Wilgoć flegmy - przewlekła, przeźroczysta lub biała flegma umiejscowiona zwykle w płucach bądź
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego