Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Bóg angażuje pracownicę kliniki aborcyjnej oraz dwóch nie świadomych swojej misji "proroków". Gdyby buntownikom udało się przekroczyć bramę świątyni, doszłoby do apokalipsy. Dlaczego? Bo podważyliby decyzję Boga, który jest nieomylny.
W filmie spada z nieba trzynasty apostoł, czarnoskóry Rufus, zaś wspomniana już pracownica kliniki okazuje się bratanicą Jezusa. Na koniec zjawia się sam Bóg w postaci młodej dziewczyny (ukłon w stronę feministek). Na ekranie dzieje się dużo - są masakry, pościgi, striptiz - i jeszcze więcej się mówi, m.in. o masturbacji i uprawianiu seksu.
W komiksowo zbudowanej fabule pada wiele nieprzyzwoitych słów, pojawiają się dziwaczne indywidua.
Kevin Smith jest Amerykaninem irlandzkiego pochodzenia i
Bóg angażuje pracownicę kliniki aborcyjnej oraz dwóch nie świadomych swojej misji "proroków". Gdyby buntownikom udało się przekroczyć bramę świątyni, doszłoby do apokalipsy. Dlaczego? Bo podważyliby decyzję Boga, który jest nieomylny.<br>W filmie spada z nieba trzynasty apostoł, czarnoskóry Rufus, zaś wspomniana już pracownica kliniki okazuje się bratanicą Jezusa. Na koniec zjawia się sam Bóg w postaci młodej dziewczyny (ukłon w stronę feministek). Na ekranie dzieje się dużo - są masakry, pościgi, striptiz - i jeszcze więcej się mówi, m.in. o masturbacji i uprawianiu seksu.<br>W komiksowo zbudowanej fabule pada wiele nieprzyzwoitych słów, pojawiają się dziwaczne indywidua.<br>Kevin Smith jest Amerykaninem irlandzkiego pochodzenia i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego