Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
przyszłości.
I
Przytoczone w opracowaniu dane, charakteryzujące badanych pod względem demograficznym, obrazujące ich kontakty z rodziną i znajomymi, stosunek do pracy zarobkowej i do dawnego zakładu pracy, zwracają uwagę na następujące sprawy:
Ogromną przewagę kobiet w większości samotnych, zwłaszcza wśród roczników najstarszych i osób mieszkających pojedynczo. To zjawisko ma swoje złe i dobre strony: kobiety są przeciętnie trochę starsze od mężczyzn i w nieco gorszym stanie zdrowia, mają też na ogół niższe od nich dochody, są jednak od mężczyzn bardziej życiowe zaradne i znacznie sprawniejsze w prowadzeniu gospodarstwa domowego.
Wspólne zamieszkiwanie ze sobą dwóch (lub trzech) bliskich sobie starszych osób ma
przyszłości. <br>&lt;tit1&gt;I&lt;/tit1&gt;<br> Przytoczone w opracowaniu dane, charakteryzujące badanych pod względem demograficznym, obrazujące ich kontakty z rodziną i znajomymi, stosunek do pracy zarobkowej i do dawnego zakładu pracy, zwracają uwagę na następujące sprawy:<br> Ogromną przewagę kobiet w większości samotnych, zwłaszcza wśród roczników najstarszych i osób mieszkających pojedynczo. To zjawisko ma swoje złe i dobre strony: kobiety są przeciętnie trochę starsze od mężczyzn i w nieco gorszym stanie zdrowia, mają też na ogół niższe od nich dochody, są jednak od mężczyzn bardziej życiowe zaradne i znacznie sprawniejsze w prowadzeniu gospodarstwa domowego. <br> Wspólne zamieszkiwanie ze sobą dwóch (lub trzech) bliskich sobie starszych osób ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego