Typ tekstu: Książka
Autor: Rudnicka Halina
Tytuł: Uczniowie Spartakusa
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1951
Polluks rozpaczał po stracie przyjaciela. Wprawdzie Sotion uspokajał go, że Kastor wypił wino usypiające, nie truciznę, i że jest zapewne przykuty do wioseł na jednym ze statków pirackich, ale mała to była pociecha - skazańcy z galer rzadko wydostawali się na wolność. Polluks stracił swój beztroski humor, włóczył się po obozie zmizerowany i smutny. Nie tylko on jeden odczuwał brak poczciwego milczka. Okazało się, że wszyscy lubili dobrego, uczynnego Murzyna i wszyscy go żałowali.
Poważniejsze jednak sprawy z dnia na dzień zasępiały coraz bardziej czoła wodzów i żołnierzy.
- Zamknęliśmy wilków w wilczym dole - cieszyli się tymczasem Rzymianie. - Bić się z nimi nie
Polluks rozpaczał po stracie przyjaciela. Wprawdzie Sotion uspokajał go, że Kastor wypił wino usypiające, nie truciznę, i że jest zapewne przykuty do wioseł na jednym ze statków pirackich, ale mała to była pociecha - skazańcy z galer rzadko wydostawali się na wolność. Polluks stracił swój beztroski humor, włóczył się po obozie zmizerowany i smutny. Nie tylko on jeden odczuwał brak poczciwego milczka. Okazało się, że wszyscy lubili dobrego, uczynnego Murzyna i wszyscy go żałowali.<br>Poważniejsze jednak sprawy z dnia na dzień zasępiały coraz bardziej czoła wodzów i żołnierzy.<br>- Zamknęliśmy wilków w wilczym dole - cieszyli się tymczasem Rzymianie. - Bić się z nimi nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!