Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
listy największych polskich pracodawców. Pod względem wielkości przychodów (9,8 mld zł w roku 2000) PKP zajmują wśród przedsiębiorstw w pełni kontrolowanych przez państwo drugą pozycję po Polskich Sieciach Elektroenergetycznych SA.
W czasach realnego socjalizmu Polskie Koleje Państwowe miały status przedsiębiorstwa o szczególnym charakterze. Wynikało to oczywiście z polityczno-militarnego znaczenia kolei, ale skutek miało głównie ekonomiczny - Polskie Koleje Państwowe były przedsiębiorstwem niesamodzielnym finansowo, ich związek z budżetem był bardzo ścisły. Konsekwencje tego były negatywne i wielorakie:
nie istniał praktycznie rachunek kosztów, a zysk (lub brak zysku) był jedynie pozycją księgową,
wszystkie duże inwestycje w kolejnictwie, finansowane z budżetu państwa, podejmowane
listy największych polskich pracodawców. Pod względem wielkości przychodów (9,8 mld zł w roku 2000) PKP zajmują wśród przedsiębiorstw w pełni kontrolowanych przez państwo drugą pozycję po Polskich Sieciach Elektroenergetycznych SA.<br>W czasach realnego socjalizmu Polskie Koleje Państwowe miały status przedsiębiorstwa o szczególnym charakterze. Wynikało to oczywiście z polityczno-militarnego znaczenia kolei, ale skutek miało głównie ekonomiczny - Polskie Koleje Państwowe były przedsiębiorstwem niesamodzielnym finansowo, ich związek z budżetem był bardzo ścisły. Konsekwencje tego były negatywne i wielorakie:<br>nie istniał praktycznie rachunek kosztów, a zysk (lub brak zysku) był jedynie pozycją księgową,<br>wszystkie duże inwestycje w kolejnictwie, finansowane z budżetu państwa, podejmowane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!