Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
zaradne i znacznie sprawniejsze w prowadzeniu gospodarstwa domowego.
Wspólne zamieszkiwanie ze sobą dwóch (lub trzech) bliskich sobie starszych osób ma dla nich poważny walor psychiczny: przeciwdziała samotności, daje poczucie, że się jest potrzebnym i aktywizuje obie lub jedną z nich. Jednakże w bardzo licznych przypadkach mieszkania razem dwóch osób w znacznym stopniu niesprawnych nie mogą one stanowić dla siebie oparcia. Opieka nad bardziej niesprawną bardziej przekracza siły osoby znajdującej się w nieco lepszym stanie zdrowia.
Zamieszkiwanie osobno od młodszych pokoleń jest najczęściej wynikiem trudności mieszkaniowych, a nie preferencji. Mimo tego nikły odsetek badanych marzy o zamieszkaniu razem z dziećmi.
Rodzina ma
zaradne i znacznie sprawniejsze w prowadzeniu gospodarstwa domowego. <br> Wspólne zamieszkiwanie ze sobą dwóch (lub trzech) bliskich sobie starszych osób ma dla nich poważny walor psychiczny: przeciwdziała samotności, daje poczucie, że się jest potrzebnym i aktywizuje obie lub jedną z nich. Jednakże w bardzo licznych przypadkach mieszkania razem dwóch osób w znacznym stopniu niesprawnych nie mogą one stanowić dla siebie oparcia. Opieka nad bardziej niesprawną bardziej przekracza siły osoby znajdującej się w nieco lepszym stanie zdrowia. <br> Zamieszkiwanie osobno od młodszych pokoleń jest najczęściej wynikiem trudności mieszkaniowych, a nie preferencji. Mimo tego nikły odsetek badanych marzy o zamieszkaniu razem z dziećmi. <br> Rodzina ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego