Typ tekstu: Książka
Autor: Breza Tadeusz
Tytuł: Urząd
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1960
wzburzą się i na których podniosą. rękę, nie staną się żadną miarą męczennikami, ponieważ męczennikami mogą się stawać tylko mali, przeciw którym obrócą się możni, lecz nigdy możni czy ich poplecznicy, przeciw którym obrócili się mali. List na końcu miał klamrę z łacińskich słów: Sanguis ute ne est venerandus.
- To znaczy - rzekł, kiedy mi swój wywód przedkładał - "Krwi owej nie może być cześć oddawana."
- Krew jest zawsze krwią - odpowiedziałem. - Dla mnie dzisiaj tylko to jedno jest pewne!

Sięgam po torbę plażową i przechodzę do mojego dawnego pokoju. Otwieram walizkę, ale po paru gestach nieruchomieję. Nagle uprzytomniam, sobie, że przecież Maliński może
wzburzą się i na których podniosą. rękę, nie staną się żadną miarą męczennikami, ponieważ męczennikami mogą się stawać tylko mali, przeciw którym obrócą się możni, lecz nigdy możni czy ich poplecznicy, przeciw którym obrócili się mali. List na końcu miał klamrę z łacińskich słów: &lt;foreign lang="lat"&gt;Sanguis ute ne est venerandus&lt;/&gt;.<br>- To znaczy - rzekł, kiedy mi swój wywód przedkładał - "Krwi owej nie może być cześć oddawana."<br>- Krew jest zawsze krwią - odpowiedziałem. - Dla mnie dzisiaj tylko to jedno jest pewne!<br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br>Sięgam po torbę plażową i przechodzę do mojego dawnego pokoju. Otwieram walizkę, ale po paru gestach nieruchomieję. Nagle uprzytomniam, sobie, że przecież Maliński może
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!