Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
to jeden egzemplarz aparatu do szkolenia w strzelaniu morskim, który kosztował 12000 zł.
W roku następnym wyeksportowano do Finlandii 48 lunet celowniczych dla central artylerii nadbrzeżnej. Ogółem w latach 1926-1935 sprzedano za granicę pojedyncze przyrządy (do Włoch, Jugosławii, Francji i Hiszpanii) o łącznej wartości 83200 zł41. Była to wielkość znikoma w stosunku do wartości przyrządów sprzedanych w tym okresie.
Przyczyny tego stanu wyjaśniał zarząd następująco: „Eksport sprzętu optycznego napotyka na tak ostrą konkurencję światowych fabryk zagranicznych, że pomimo największych wysiłków, dotychczas nie zdołaliśmy wprowadzić swoich wyrobów na rynki zagraniczne"42.
Brak efektów w samodzielnym eksporcie skłonił zarząd PZO do
to jeden egzemplarz aparatu do szkolenia w strzelaniu morskim, który kosztował 12000 zł.<br>W roku następnym wyeksportowano do Finlandii 48 lunet celowniczych dla central artylerii nadbrzeżnej. Ogółem w latach 1926-1935 sprzedano za granicę pojedyncze przyrządy (do Włoch, Jugosławii, Francji i Hiszpanii) o łącznej wartości 83200 zł41. Była to wielkość znikoma w stosunku do wartości przyrządów sprzedanych w tym okresie.<br>Przyczyny tego stanu wyjaśniał zarząd następująco: &lt;q&gt;&#132;Eksport sprzętu optycznego napotyka na tak ostrą konkurencję światowych fabryk zagranicznych, że pomimo największych wysiłków, dotychczas nie zdołaliśmy wprowadzić swoich wyrobów na rynki zagraniczne"&lt;/&gt;42.<br>Brak efektów w samodzielnym eksporcie skłonił zarząd PZO do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego