Jak wziąć udział w akcji Słowo roku?

 
Jak wziąć udział w akcji Słowo roku?
Prosimy wybrać jedno z proponowanych w ankiecie słów .
Można też zgłaszać własne propozycje za pomocą formularza : rzeczowniki pospolite (nie nazwy własne osób, miejsc czy organizacji) lub inne części mowy. Ponieważ trudno przypomnieć sobie cały rok, zamieszczamy listę kilkunastu słów częstych (nie zawsze najczęstszych) w kolejnych miesiącach i komentowanych na stronie slowanaczasie.uw.edu.pl. Nie będziemy uwzględniać słów wulgarnych oraz obrażających konkretne osoby (np. przeróbki nazwisk), narody, religie i inne grupy.
Słowo roku wybieramy do 31 grudnia 2017 na naszej stronie sjp.pwn.pl oraz slowanaczasie.uw.edu.pl.
 
Aby ułatwić wybór własnej propozycji słowa, załączamy listę stu kilkudziesięciu słów, które były najczęściej komentowane lub pojawiły się w dyskursie publicznym w ostatnim roku.
 
Słowo mijającego roku poznamy na początku roku 2018. Informacjami o postępie i rozstrzygnięciu akcji podzielimy się z Państwem w przesyłanych na podany e-mail newsletterach, do których dołączymy także komentarze ekspertów na temat najciekawszych zgłoszeń oraz inne ciekawostki językowe.
 
Informacja dotycząca ochrony danych: Twój adres elektroniczny nie będzie przekazywany osobom trzecim! Nasi abonenci otrzymują co pewien czas informacje dotyczące nowości i ciekawostek zamieszczanych w serwisie, a także interesujących ofert wydawnictwa. Przeczytaj więcej o ochronie danych osobowych w naszym serwisie.
 
 
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego