Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
wcześniej zrobiła śmierć: przemienia podmiotowe "ty" (umierającego) w przedmiotowe "on" (umarłego). I kolportuje śmierć poza miejsce, w którym do niej doszło.
- pisał Pieńkiewicz w okolicznościowym Trenie. Tam, gdzie wieść jeszcze nie dotarła, tam umarły zachowuje swe miejsce pośród żywych. Jest umarłym i żywym zarazem. Dla Alojzego Niewiarowicza na przykład Mickiewicz żył jeszcze na początku grudnia 1855 roku. Niewiarowicz, złamany śmiercią najstarszego syna, osamotniony w odległej od Paryża Narbonne, oczekiwał pociechy. - pisał do Aleksandra Biergiela. Pragnął wsparcia zwłaszcza od Mickiewicza ("jedno słowo od niego wielkiej byłoby dla mnie pomocy"). Nie wiedział, że Mickiewicz w trumnie także jest już niemy.
Nie umiera się
wcześniej zrobiła śmierć: przemienia podmiotowe "ty" (umierającego) w przedmiotowe "on" (umarłego). I kolportuje śmierć poza miejsce, w którym do niej doszło.<br>&lt;gap&gt; - pisał Pieńkiewicz w okolicznościowym Trenie. Tam, gdzie wieść jeszcze nie dotarła, tam umarły zachowuje swe miejsce pośród żywych. Jest umarłym i żywym zarazem. Dla Alojzego Niewiarowicza na przykład Mickiewicz żył jeszcze na początku grudnia 1855 roku. Niewiarowicz, złamany śmiercią najstarszego syna, osamotniony w odległej od Paryża Narbonne, oczekiwał pociechy. &lt;gap&gt; - pisał do Aleksandra Biergiela. Pragnął wsparcia zwłaszcza od Mickiewicza ("jedno słowo od niego wielkiej byłoby dla mnie pomocy"). Nie wiedział, że Mickiewicz w trumnie także jest już niemy.<br>Nie umiera się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego