Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
II 13 czerwca ub. r. został ułaskawiony przez prezydenta Włoch Carla Azeglio Ciampiego.
• Jan Paweł II w 1983 roku, dwa dni po Bożym Narodzeniu, odwiedził Agcę w rzymskim więzieniu Rebibia.
• Zamachowiec prosił go wtedy o darowanie winy. Papież przebaczył mu, ale nigdy nie wystąpił z oficjalnym wnioskiem o ułaskawienie, pozostawiając sprawę władzom włoskim.
• Zgodnie z dekretem włoskiego ministra sprawiedliwości Piero Fassino, kiedy Ali Agca został przekazany Turcji, tam znów trafił do więzienia - 10 lat pozbawienia wolności za zabicie Abdiego Ipekci, redaktora naczelnego dziennika "Milliyet".
• Za zastrzelenie dziennikarza Agca został skazany - zaocznie.kulturaRozstały się święte dziewczyny

MUZYKA
II 13 czerwca ub. r. został ułaskawiony przez prezydenta Włoch Carla Azeglio Ciampiego.<br>&#149; Jan Paweł II w 1983 roku, dwa dni po Bożym Narodzeniu, odwiedził Agcę w rzymskim więzieniu Rebibia.<br>&#149; Zamachowiec prosił go wtedy o darowanie winy. Papież przebaczył mu, ale nigdy nie wystąpił z oficjalnym wnioskiem o ułaskawienie, pozostawiając sprawę władzom włoskim.<br>&#149; Zgodnie z dekretem włoskiego ministra sprawiedliwości Piero Fassino, kiedy Ali Agca został przekazany Turcji, tam znów trafił do więzienia - 10 lat pozbawienia wolności za zabicie Abdiego Ipekci, redaktora naczelnego dziennika "Milliyet".<br>&#149; Za zastrzelenie dziennikarza Agca został skazany - zaocznie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=10&gt;<br><br>&lt;tit&gt;kultura&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rozstały się święte dziewczyny&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;MUZYKA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego