Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
przedmiot jak w drugim, a niektórzy (mianowicie S i S ) otrzymują przedmiot ceniony wyżej.
Zapożyczając terminologię z teorii gier powiemy, że podział charakteryzujący się liczbami k, k, -, k1 jest zdominowany przez podział charakteryzujący się liczbami l, l, -, l1 , jeśli dla każdego i: k, Ł l, , a dla pewnego i: k, Ą l, . Podział, który nie jest zdominowany przez żaden inny podział, nazwiemy dopuszczalnym.
Otóż najsłabsza wersja postulatu optymalności (i chyba jedyna, która nie jest narażona na obiekcje) wyklucza podziały niedopuszczalne. Inaczej mówiąc, tak pojęty postulat optymalności wymaga od reguły dystrybucji, aby podziałom niedopuszczalnym przypisywała prawdopodobieństwo zerowe.

6. Egalitaryzm a optymalność

Jest
przedmiot jak w drugim, a niektórzy (mianowicie S i S ) otrzymują przedmiot ceniony wyżej.<br> Zapożyczając terminologię z teorii gier powiemy, że podział charakteryzujący się liczbami k, k, -, k1 jest zdominowany przez podział charakteryzujący się liczbami l, l, -, l1 , jeśli dla każdego i: k, Ł l, , a dla pewnego i: k, Ą l, . Podział, który nie jest zdominowany przez żaden inny podział, nazwiemy dopuszczalnym.<br> Otóż najsłabsza wersja postulatu optymalności (i chyba jedyna, która nie jest narażona na obiekcje) wyklucza podziały niedopuszczalne. Inaczej mówiąc, tak pojęty postulat optymalności wymaga od reguły dystrybucji, aby podziałom niedopuszczalnym przypisywała prawdopodobieństwo zerowe.<br><br>&lt;tit&gt;6. Egalitaryzm a optymalność&lt;/&gt;<br><br> Jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego