Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
uwielbiając miłość Twą...", albo: "Boża miłość jak rzeka wypełnia duszę mą...". W ogóle masę o miłości. Przypominam sobie, jak w zeszłym roku prezydent Częstochowy powiedział mi ze zgorszeniem: "Idą bojówką, pod sztandarami i śpiewają erotykę" i westchnął: "Aleśmy sobie młodzież wychowali...".
Więc na całego: "Śpiewaj, Hosanna!", "Jubilate, Deo!", "Witamy Was, Alleluja...!"

II
Pierwszy nocleg w Woli Mrokowskiej na ściernisku z dala od zabudowań. Ktoś cytuje wieszcza: "Trzy razy księżyc obrócił się złoty, gdy na tym piasku rozbiłem namioty...". Rzeczywiście, krajobraz księżycowy, szare pola i góra bagażu zrzucona z ciężarówek.
Są tacy, których bardziej niż zmęczenie paraliżuje niemycie, niespanie, niejedzenie, a właściwie
uwielbiając miłość Twą...", albo: "Boża miłość jak rzeka wypełnia duszę mą...". W ogóle masę o miłości. Przypominam sobie, jak w zeszłym roku prezydent Częstochowy powiedział mi ze zgorszeniem: "Idą bojówką, pod sztandarami i śpiewają erotykę" i westchnął: "Aleśmy sobie młodzież wychowali...".<br>Więc na całego: "Śpiewaj, Hosanna!", "Jubilate, Deo!", "Witamy Was, Alleluja...!"<br><br>II<br>Pierwszy nocleg w Woli Mrokowskiej na ściernisku z dala od zabudowań. Ktoś cytuje wieszcza: "Trzy razy księżyc obrócił się złoty, gdy na tym piasku rozbiłem namioty...". Rzeczywiście, krajobraz księżycowy, szare pola i góra bagażu zrzucona z ciężarówek.<br>Są tacy, których bardziej niż zmęczenie paraliżuje niemycie, niespanie, niejedzenie, a właściwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!