Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 23
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy uroczyście poświęcono sztandar. Mszę św. koncelebrowali księża: proboszcz Bolesław Kołacz, Marian Błaszczyk, Piotr Grzesik i Andrzej Fyda, który również wygłosił okolicznościową homilię. Ceremonii poświęcenia dokonał lipnicki proboszcz, ksiądz Bolesław Kołacz. Na awersie sztandaru przedstawiono św. królową Jadwigę na tle Babiej Góry, a na rewersie godło Polski z napisem "Bóg, Honor, Nauka, Ojczyzna". Po odebraniu sztandaru, uczniowie przedstawili program artystyczny, ukazujący życie patronki szkoły.
Fundatorem sztandaru jest Rada Rodziców, która była z dyrekcją szkoły i Radą Pedagogiczną współorganizatorem uroczystości.
jofSkuteczność w działaniu

Poseł Jan Maria Rokita - przewodniczący sejmowej komisji administracji
Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy uroczyście poświęcono sztandar. Mszę św. koncelebrowali księża: proboszcz Bolesław Kołacz, Marian Błaszczyk, Piotr Grzesik i Andrzej Fyda, który również wygłosił okolicznościową homilię. Ceremonii poświęcenia dokonał lipnicki proboszcz, ksiądz Bolesław Kołacz. Na awersie sztandaru przedstawiono św. królową Jadwigę na tle Babiej Góry, a na rewersie godło Polski z napisem "Bóg, Honor, Nauka, Ojczyzna". Po odebraniu sztandaru, uczniowie przedstawili program artystyczny, ukazujący życie patronki szkoły.<br>Fundatorem sztandaru jest Rada Rodziców, która była z dyrekcją szkoły i Radą Pedagogiczną współorganizatorem uroczystości.<br>&lt;au&gt;jof&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Skuteczność w działaniu&lt;/tit&gt;<br><br>Poseł Jan Maria Rokita - przewodniczący sejmowej komisji administracji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego