Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dialog
Nr: 9
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1958
Rok powstania: 1996
się, że kat i ofiara idą razem do łóżka! Bo kiedy wszystko zostało stracone, zostaje tylko pamięć, którą trzeba także w sobie zabić. Trzeba zabić siebie albo zabić w sobie ostatnią resztkę wstydu. I tak to jest pokazane u Shakespeare'a: Anna idzie z Ryszardem, żeby dojść do kresu upodlenia.
TOEPLITZ: Bluźni życiu.
KOTT: I dlatego twierdzę, że to tragedia nie siedemnastowieczna, nie osiemnastowieczna, nie dziewiętnastowieczna, tylko elżbietańska i współczesna!
DYGAT: Na tym przepięknym zdaniu powinniśmy skończyć
się, że kat i ofiara idą razem do łóżka! Bo kiedy wszystko zostało stracone, zostaje tylko pamięć, którą trzeba także w sobie zabić. Trzeba zabić siebie albo zabić w sobie ostatnią resztkę wstydu. I tak to jest pokazane u Shakespeare'a: Anna idzie z Ryszardem, żeby dojść do kresu upodlenia.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;TOEPLITZ: Bluźni życiu.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;KOTT: I dlatego twierdzę, że to tragedia nie siedemnastowieczna, nie osiemnastowieczna, nie dziewiętnastowieczna, tylko elżbietańska i współczesna!<br>&lt;who3&gt;DYGAT: Na tym przepięknym zdaniu powinniśmy skończyć
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!