Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
w okolicy złoża ropy naftowej.
Z zamku piastowskiego przebud. XVI w. (w ruinie) zachowała się część murów z XIII w. Późnogotycki kościół farny, halowy, przebud. w stylu barokowym w XVIII w.

KROSNO ODRZAŃSKIE - GUBIN.

30km, droga drugorzędna. Wyjazd na pd. zach.
Droga poza niewielkim odcinkiem biegnie przez lasy. 6km. Nad Bobrem zapora wodna, jezioro (100ha) i elektrownia pompowo-szczytowa w Dychowie (79,5MW). - 7km LUBOCHNIA. W odl. 7km na pd. Bobrowice. Ongiś zamek piastowski, podgrodzie i miejsce targowe. Rozbud. w XVII w.
1809-1945 miasto. Był tu silny ośrodek polskości. - 28km KOMORÓW.
Rośnie tu najgrubszy wiąz szypułkowy w Polsce o obw
w okolicy złoża ropy naftowej. <br>Z zamku piastowskiego przebud. XVI w. (w ruinie) zachowała się część murów z XIII w. Późnogotycki kościół farny, halowy, przebud. w stylu barokowym w XVIII w. <br><br>&lt;tit&gt;KROSNO ODRZAŃSKIE - GUBIN.&lt;/&gt;<br><br> 30km, droga drugorzędna. Wyjazd na pd. zach. <br>Droga poza niewielkim odcinkiem biegnie przez lasy. 6km. Nad Bobrem zapora wodna, jezioro (100ha) i elektrownia pompowo-szczytowa w Dychowie (79,5MW). - 7km LUBOCHNIA. W odl. 7km na pd. Bobrowice. Ongiś zamek piastowski, podgrodzie i miejsce targowe. Rozbud. w XVII w. <br>1809-1945 miasto. Był tu silny ośrodek polskości. - 28km KOMORÓW. <br>Rośnie tu najgrubszy wiąz szypułkowy w Polsce o obw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!