Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
będzie się starał naprawić relacje pomiędzy USA a częścią krajów europejskich, które nadwyrężyła interwencja w Iraku. - Zaraz po zaprzysiężeniu, tak szybko, jak będzie to możliwe, odwiedzę Europę - powiedział prezydent. Blair dodał, że USA i Europa powinny ze sobą ściśle współpracować, aby rozwiązać światowe problemy.
Amerykańska wizyta Blaira wzbudza w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w szeregach członków Partii Pracy, duże kontrowersje. - Uważam, że Blair nie ma żadnego realnego wpływu na Busha - powiedział jeden z partyjnych kolegów premiera. "Jedynym celem obecnej wizyty Blaira jest zademonstrowanie, że pojechał tam pierwszy" - napisał na łamach "The Guardian" były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Robin Cook.
, BBC
będzie się starał naprawić relacje pomiędzy &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; a częścią krajów europejskich, które &lt;orig&gt;nadwyrężyła&lt;/&gt; interwencja w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. - Zaraz po zaprzysiężeniu, tak szybko, jak będzie to możliwe, odwiedzę &lt;name type="place"&gt;Europę&lt;/&gt; - powiedział prezydent. &lt;name type="person"&gt;Blair&lt;/&gt; dodał, że &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Europa&lt;/&gt; powinny ze sobą ściśle współpracować, aby rozwiązać światowe problemy.<br>Amerykańska wizyta &lt;name type="person"&gt;Blaira&lt;/&gt; wzbudza w &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt;, a szczególnie w szeregach członków &lt;name type="org"&gt;Partii Pracy&lt;/&gt;, duże kontrowersje. - Uważam, że &lt;name type="person"&gt;Blair&lt;/&gt; nie ma żadnego realnego wpływu na &lt;name type="person"&gt;Busha&lt;/&gt; - powiedział jeden z partyjnych kolegów premiera. &lt;q&gt;"Jedynym celem obecnej wizyty &lt;name type="person"&gt;Blaira&lt;/&gt; jest zademonstrowanie, że pojechał tam pierwszy"&lt;/&gt; - napisał na łamach &lt;name type="org"&gt;"The Guardian"&lt;/&gt; były minister spraw zagranicznych &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Robin Cook&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;, BBC
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego