Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
uniesioną głową i tułowiem,
* za pomocą mokrych, często zmienianych, okładów staramy się ochłodzić głowę, również wachlowanie,
* gdy pacjent jest nieprzytomny najpierw badamy czynność oddechową i w zależności od wyniku układamy chorego na boku lub podejmujemy sztuczne oddychanie.

Przechłodzenie i odmrożenie
Przechłodzenia i odmrożenia zdarzają się również w temperaturze powyżej 0&730;C Przechłodzenie to wyziębienie całego ciała i może nastąpić zawsze, gdy zbyt lekko ubrany człowiek przebywa przez dłuższy czas w niskiej temperaturze.
Przechłodzeniu sprzyja działanie wilgoci i wiatru oraz ogólne wyczerpanie, zły stan ogólny lub schorzenia towarzyszące, np. wstrząs.
Rozróżnia się trzy stadia wychłodzenia:
1. okres obronny, gdy temperatura centrum ciała
uniesioną głową i tułowiem, <br>* za pomocą mokrych, często zmienianych, okładów staramy się ochłodzić głowę, również wachlowanie, <br>* gdy pacjent jest nieprzytomny najpierw badamy czynność oddechową i w zależności od wyniku układamy chorego na boku lub podejmujemy sztuczne oddychanie.<br><br>&lt;tit&gt;Przechłodzenie i odmrożenie&lt;/&gt;<br>Przechłodzenia i odmrożenia zdarzają się również w temperaturze powyżej 0&730;C Przechłodzenie to wyziębienie całego ciała i może nastąpić zawsze, gdy zbyt lekko ubrany człowiek przebywa przez dłuższy czas w niskiej temperaturze.<br>Przechłodzeniu sprzyja działanie wilgoci i wiatru oraz ogólne wyczerpanie, zły stan ogólny lub schorzenia towarzyszące, np. wstrząs.<br>Rozróżnia się trzy stadia wychłodzenia:<br>1. okres obronny, gdy temperatura centrum ciała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego