Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.02 (27)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Izraela, Kanady i Holandii. Wówczas żydzi - tylko mężczyźni - palą świecie i modlą się, pozostawiając na grobie swojego mistrza kartki z modlitwami i prośbami. Ale równie dobrą formą modlitwy jest dla nich taniec, śpiew i uczta - koniecznie koszerna. Wszystkie produkty przywieźli ze sobą, ale potrawy przyrządzają już na miejscu, w namiocie.
Cadyk Dawid Biderman słynął z mądrości i uzdrowień, starał się wpoić swoim uczniom miłość do bliźniego. Jego wyznawcy liczą dziś 2500 osób rozsianych po świecie. Wśród chasydów, którzy w tym roku odwiedzili Lelów był Szymon Biderman. Z Lelowa chasydzi wczoraj pojechali do Leżajska, by odwiedzić grób najbardziej znanego cadyka Elimelecha.
TZ
Izraela, Kanady i Holandii. Wówczas żydzi - tylko mężczyźni - palą świecie i modlą się, pozostawiając na grobie swojego mistrza kartki z modlitwami i prośbami. Ale równie dobrą formą modlitwy jest dla nich taniec, śpiew i uczta - koniecznie koszerna. Wszystkie produkty przywieźli ze sobą, ale potrawy przyrządzają już na miejscu, w namiocie.<br>Cadyk Dawid Biderman słynął z mądrości i uzdrowień, starał się wpoić swoim uczniom miłość do bliźniego. Jego wyznawcy liczą dziś 2500 osób rozsianych po świecie. Wśród chasydów, którzy w tym roku odwiedzili Lelów był Szymon Biderman. Z Lelowa chasydzi wczoraj pojechali do Leżajska, by odwiedzić grób najbardziej znanego cadyka Elimelecha.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;TZ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego