Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Śląska
Nr: 10/12
Miejsce wydania: Katowice
Rok: 1997
co się stało z deklarowanym powszechnie na początku dekady umiłowaniem wolności przez Polaków. Dziś bezkarnie i codziennie łamią nasze prawa urzędnicy i sędziowie, policjanci i politycy, księża i przedsiębiorcy.

Głośna stała się już pierwsza z "polskich spraw" zakwalifikowanych do rozpatrzenia przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, dotycząca przewlekłości postępowania sądowego. Cokolwiek polskie sądy miałyby do powiedzenia na swoją obronę, siedmioletnie oczekiwanie na wyrok jest kpiną z praworządności. Innym przypadkiem sądowego łamania praw człowieka w Polsce są wysokie koszty sądowe, uniemożliwiające w praktyce sporej części Polaków dochodzenia spraw na legalnej drodze (np. sprawy rozwodowe).

Jeszcze liczniejsze są przypadki codziennego, "zwyczajnego" łamania naszych
co się stało z deklarowanym powszechnie na początku dekady umiłowaniem wolności przez Polaków. Dziś bezkarnie i codziennie łamią nasze prawa urzędnicy i sędziowie, policjanci i politycy, księża i przedsiębiorcy.<br><br> Głośna stała się już pierwsza z "polskich spraw" zakwalifikowanych do rozpatrzenia przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, dotycząca przewlekłości postępowania sądowego. Cokolwiek polskie sądy miałyby do powiedzenia na swoją obronę, siedmioletnie oczekiwanie na wyrok jest kpiną z praworządności. Innym przypadkiem sądowego łamania praw człowieka w Polsce są wysokie koszty sądowe, uniemożliwiające w praktyce sporej części Polaków dochodzenia spraw na legalnej drodze (np. sprawy rozwodowe). <br><br> Jeszcze liczniejsze są przypadki codziennego, "zwyczajnego" łamania naszych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego