Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
się dramatyczne sceny pomiędzy Saulem, Dawidem i Jonatanem. Gdy stawali oni na blankach murów, ogarniali spojrzeniem ten sam dziki krajobraz górski, jaki dziś jeszcze widzą pasterze arabscy i członkowie ekspedycji archeologicznej.
Odkryto również ruiny Bet Szan, gdzie Filistyni pohańbili zwłoki Saula. Według Biblii umieścili oni głowę nieszczęsnego króla w świątyni Dagona, jego zbroję w świątyni Asztarte, a tułów zawiesili na murze miejskim. Ruiny piętrzyły się na wysokość przeszło dwudziestu trzech metrów i liczyły osiemnaście nawarstwień kulturowych. Najniższa warstwa pochodzi z czwartego tysiąclecia p.n.e., z czego wynika, że Bet Szan było jednym z najstarszych miast Kanaanu.
Dla nas jednak najciekawsze
się dramatyczne sceny pomiędzy Saulem, Dawidem i Jonatanem. Gdy stawali oni na blankach murów, ogarniali spojrzeniem ten sam dziki krajobraz górski, jaki dziś jeszcze widzą pasterze arabscy i członkowie ekspedycji archeologicznej.<br>Odkryto również ruiny Bet Szan, gdzie Filistyni pohańbili zwłoki Saula. Według Biblii umieścili oni głowę nieszczęsnego króla w świątyni Dagona, jego zbroję w świątyni Asztarte, a tułów zawiesili na murze miejskim. Ruiny piętrzyły się na wysokość przeszło dwudziestu trzech metrów i liczyły osiemnaście nawarstwień kulturowych. Najniższa warstwa pochodzi z czwartego tysiąclecia p.n.e., z czego wynika, że Bet Szan było jednym z najstarszych miast Kanaanu.<br>Dla nas jednak najciekawsze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego