Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zarobków na głowę. Daniel rozważa koszt kładzenia rur, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane. Zajmował się wierceniami, więc wie, że firmy słono sobie liczą za robociznę. Przeciętnej wioski na to nie stać. Chyba... Chyba, że wieśniacy się skrzykną i sami wykopią rowy. Ale czy oni potrafią się zorganizować? Daniel i Albert nie dają się przekonać, że Malgaszów stać na inicjatywę. Oni przecież nie umieją nawet powiedzieć "nie", krzywi się Albert.
Fakt, w języku malgaskim nie ma słowa "nie". Są za to trzy rodzaje "tak": "tak" oznaczające "tak", "tak" oznaczające "być może" i "tak" oznaczające "nie".

Bunt w genach

Eli
zarobków na głowę. Daniel rozważa koszt kładzenia rur, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane. Zajmował się wierceniami, więc wie, że firmy słono sobie liczą za robociznę. Przeciętnej wioski na to nie stać. Chyba... Chyba, że wieśniacy się skrzykną i sami wykopią rowy. Ale czy oni potrafią się zorganizować? Daniel i Albert nie dają się przekonać, że Malgaszów stać na inicjatywę. Oni przecież nie umieją nawet powiedzieć "nie", krzywi się Albert.<br>Fakt, w języku malgaskim nie ma słowa "nie". Są za to trzy rodzaje "tak": &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"tak"&lt;/&gt;&lt;/&gt; oznaczające &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"tak"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"tak"&lt;/&gt;&lt;/&gt; oznaczające &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"być może"&lt;/&gt;&lt;/&gt; i &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"tak"&lt;/&gt;&lt;/&gt; oznaczające &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"nie"&lt;/&gt;&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;Bunt w genach&lt;/&gt;<br><br>Eli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego