Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwiaty
Nr: 2
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
rozsadzić na nowe miejsce. Nasiona siejemy wiosną do doniczek, skrzynek itp. bardzo płytko lub wklepujemy nasiona w przesianą, próchniczą ziemię i przykrywamy szybą. Naczynie stawiamy w ciepłym i widnym miejscu, ale chronimy przed długotrwałym nasłonecznieniem. Gęste wschody rozpakowujemy w rozstawie 5 x 5 cm w większych skrzynkach lub w inspekcie. Do gruntu wysadzamy na początku sierpnia.
P. vialii zaczyna wegetację bardzo późno, często dopiero w drugiej połowie maja. Wszelka "pomoc" w wydostaniu się rozetek liści z ziemi jest niecelowa i prowadzi zazwyczaj do uszkodzenia, a nawet zniszczenia rośliny. (Fot. na str. 16).
Eugeniusz Radziul

Listy listy
Skalniak pod lasem
Szanowna Redakcjo
rozsadzić na nowe miejsce. Nasiona siejemy wiosną do doniczek, skrzynek itp. bardzo płytko lub wklepujemy nasiona w przesianą, próchniczą ziemię i przykrywamy szybą. Naczynie stawiamy w ciepłym i widnym miejscu, ale chronimy przed długotrwałym nasłonecznieniem. Gęste wschody rozpakowujemy w rozstawie 5 x 5 cm w większych skrzynkach lub w inspekcie. Do gruntu wysadzamy na początku sierpnia. <br>&lt;hi&gt;P. vialii&lt;/hi&gt; zaczyna wegetację bardzo późno, często dopiero w drugiej połowie maja. Wszelka "pomoc" w wydostaniu się rozetek liści z ziemi jest niecelowa i prowadzi zazwyczaj do uszkodzenia, a nawet zniszczenia rośliny. (Fot. na str. 16). <br>&lt;au&gt;Eugeniusz Radziul&lt;/au&gt; &lt;/div&gt;<br> <br>&lt;page nr=29&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;Listy listy&lt;/tit&gt; <br>&lt;tit1&gt;Skalniak pod lasem&lt;/tit1&gt; <br>Szanowna Redakcjo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego