Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
pozwalając Polskiemu Radiu na zaprzestanie emisji. Radio publiczne ma wykorzystywać fale średnie, czy tego chce, czy nie. W rezultacie Ministerstwo Łączności nie zgadza się na przekazanie tego zakresu fal dla innego niż radio publiczne użytkownika. Efekt jest taki, że obiekty - nadajniki - stoją nie używane, dobro o wielkiej wartości marnuje się.

Fale średnie z punktu widzenia prawa (w rozumieniu Ministerstwa Łączności) należą do Polskiego Radia i nie mogą być przedmiotem postępowania koncesyjnego. - Tak więc nie możemy zaspokoić oczekiwań Radia Svoboda - mówi dyrektor Kuhn.

Radzie znany też jest projekt pod nazwą Radio Racja. Złożyła go polsko-białoruska spółka z o.o. Racja z
pozwalając Polskiemu Radiu na zaprzestanie emisji. Radio publiczne ma wykorzystywać fale średnie, czy tego chce, czy nie. W rezultacie Ministerstwo Łączności nie zgadza się na przekazanie tego zakresu fal dla innego niż radio publiczne użytkownika. Efekt jest taki, że obiekty - nadajniki - stoją nie używane, dobro o wielkiej wartości marnuje się.<br><br> Fale średnie z punktu widzenia prawa (w rozumieniu Ministerstwa Łączności) należą do Polskiego Radia i nie mogą być przedmiotem postępowania koncesyjnego. - Tak więc nie możemy zaspokoić oczekiwań Radia Svoboda - mówi dyrektor Kuhn.<br><br> Radzie znany też jest projekt pod nazwą Radio Racja. Złożyła go polsko-białoruska spółka z o.o. Racja z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego