Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 20/04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
lat 60., gdy malarstwo ustąpiło w jego twórczości miejsca formom reliefowym.
Elementem, który kształtował prace Stażewskiego, była forma geometryczna. Najczęściej przybierały postać beczkowatą, powstałą z nałożenia prostokąta i owalu, czworobocznego asteroidu, albo koła.
- Zobaczymy te elementy zarówno w wersji białej, jak i kolorowej. O metalicznej i matowej powierzchni - dodaje Szczepaniak.
Grupowanie takich elementów pozwoliło Stażewskiemu tworzyć prace abstrakcyjne. Ukazują one wiele możliwości stosunków między formami wyznaczającymi przestrzeń. Widać w nich fascynację twórczością wielkich klasyków: Kazimierza Malewicza i Pieta Mondriana.
eda
Centrum Sztuki Współczesnej, Al. Ujazdowskie 6. Wystawa potrwa do 3 VI. Czynna od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-17
lat 60., gdy malarstwo ustąpiło w jego twórczości miejsca formom reliefowym.&lt;/&gt;<br>Elementem, który kształtował prace Stażewskiego, była forma geometryczna. Najczęściej przybierały postać beczkowatą, powstałą z nałożenia prostokąta i owalu, czworobocznego asteroidu, albo koła.<br>&lt;q&gt;- Zobaczymy te elementy zarówno w wersji białej, jak i kolorowej. O metalicznej i matowej powierzchni&lt;/&gt; - dodaje Szczepaniak.<br>Grupowanie takich elementów pozwoliło Stażewskiemu tworzyć prace abstrakcyjne. Ukazują one wiele możliwości stosunków między formami wyznaczającymi przestrzeń. Widać w nich fascynację twórczością wielkich klasyków: Kazimierza Malewicza i Pieta Mondriana.<br>&lt;au&gt;eda&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;Centrum Sztuki Współczesnej, Al. Ujazdowskie 6. Wystawa potrwa do 3 VI. Czynna od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-17
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego