Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
kwietnia do 31 sierpnia zakłada się tzw. paski letnie, najdłuższe, na dolną parę rowków heliografu. Od 1 września do 15 października oraz od 1 marca do 15 kwietnia używa się pasków średniej długości, prostych, zakładanych w rowki środkowe. Pasków najkrótszych, tzw. zimowych, używa się od 16 października do końca lutego.
Heliograf ustawia się w miejscu nie osłoniętym, poziomo orientując go na kierunek północ-południe oraz na szerokość geograficzną miejsca pomiaru. Pasek na przyrządzie zmienia się raz na dobę, wcześnie rano lub późno wieczorem (po zachodzie lub przed wschodem Słońca).

2.5.4. Temperatura powietrza

Temperatura powietrza jest jednym z bardzo ważnych
kwietnia do 31 sierpnia zakłada się tzw. paski letnie, najdłuższe, na dolną parę rowków heliografu. Od 1 września do 15 października oraz od 1 marca do 15 kwietnia używa się pasków średniej długości, prostych, zakładanych w rowki środkowe. Pasków najkrótszych, tzw. zimowych, używa się od 16 października do końca lutego.<br> Heliograf ustawia się w miejscu nie osłoniętym, poziomo orientując go na kierunek północ-południe oraz na szerokość geograficzną miejsca pomiaru. Pasek na przyrządzie zmienia się raz na dobę, wcześnie rano lub późno wieczorem (po zachodzie lub przed wschodem Słońca). <br><br>&lt;tit&gt;2.5.4. Temperatura powietrza&lt;/&gt;<br><br> Temperatura powietrza jest jednym z bardzo ważnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego