Typ tekstu: Książka
Autor: Dukaj Jacek
Tytuł: W kraju niewiernych
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 2000
tygodniowym. Chyba że z jakichś ważnych przyczyn kompania decydowała się przyspieszyć przejście - na przykład z powodu przybycia pana E. Mrozowicza, Muchobójcy.
Podczas gdy van der Kroege ze słuchawkami w uszach gapił się na ekran, jego żona oddawała się ćwiczeniom relaksacyjnym. Wpadające do sypialni przez rozsunięte drzwi na taras rubinowe światło Hendriksa nadawało jej opalonej skórze barwę zmieszanej z krwią gliny. Siedziała na dywanie w pozycji lotosu, wyprostowana, z opuszczonymi powiekami, i ćwiczyła głębokie wdechy.
- A jeśli to Pedroso? - spytała naraz.
- Mhm?
- Zastanawiam się, czy to nie mógł być Pedroso.
Peter zatrzymał film i przekręcił się razem z krzesłem w jej stronę
tygodniowym. Chyba że z jakichś ważnych przyczyn kompania decydowała się przyspieszyć przejście - na przykład z powodu przybycia pana E. Mrozowicza, Muchobójcy.<br>Podczas gdy van der Kroege ze słuchawkami w uszach gapił się na ekran, jego żona oddawała się ćwiczeniom relaksacyjnym. Wpadające do sypialni przez rozsunięte drzwi na taras rubinowe światło Hendriksa nadawało jej opalonej skórze barwę zmieszanej z krwią gliny. Siedziała na dywanie w pozycji lotosu, wyprostowana, z opuszczonymi powiekami, i ćwiczyła głębokie wdechy.<br>- A jeśli to Pedroso? - spytała naraz.<br>- Mhm?<br>- Zastanawiam się, czy to nie mógł być Pedroso.<br>Peter zatrzymał film i przekręcił się razem z krzesłem w jej stronę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego