Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
ramach kredytu francuskiego. Ponadto w tym czasie była prowadzona w niektórych organach wojska kampania skierowana przeciwko PZO, co potwierdził w końcu 1937 roku na posiedzeniu KSUS szef Departamentu Uzbrojenia, płk M. Maciejowski69.
Prace nad udoskonaleniem konstrukcji aparatów trwały w całym okresie ich produkcji, czego dowodem może być list PZO do ITU z 31 sierpnia 1939 r. (Zał. nr 5). Pragnąc zabezpieczyć interesy handlowe związane z przewidywanym rozwojem produkcji aparatów centralnych PZO zgłosiły 24 stycznia 1936 r. do Urzędu Patentowego RP wniosek o udzielenie patentu na "Urządzenia określające szybkość i kierunek lotu celu powietrznego lub elementy strzału dla dział przeciwlotniczych".
Urząd Patentowy
ramach kredytu francuskiego. Ponadto w tym czasie była prowadzona w niektórych organach wojska kampania skierowana przeciwko PZO, co potwierdził w końcu 1937 roku na posiedzeniu KSUS szef Departamentu Uzbrojenia, płk M. Maciejowski69.<br>Prace nad udoskonaleniem konstrukcji aparatów trwały w całym okresie ich produkcji, czego dowodem może być list PZO do ITU z 31 sierpnia 1939 r. (Zał. nr 5). Pragnąc zabezpieczyć interesy handlowe związane z przewidywanym rozwojem produkcji aparatów centralnych PZO zgłosiły 24 stycznia 1936 r. do Urzędu Patentowego RP wniosek o udzielenie patentu na "Urządzenia określające szybkość i kierunek lotu celu powietrznego lub elementy strzału dla dział przeciwlotniczych".<br>Urząd Patentowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego