Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 1999
Cząsteczki o średnicy 6-10
mikrometrów dolatują i osadzają się (deponują się) głównie w okolicy tchawicy i dużych oskrzeli.
Cząsteczki równe i mniejsze niż 5 mikrometrów to te, które penetrują średnie i drobne oskrzela, najmniejsze (1-2 mikrometry) docierają aż do pęcherzyków oddechowych. Porównajmy to z ryc. 5.

Znaczenie praktyczne
Inhalacje zlecane są najczęściej w leczeniu chorób krtani i oskrzeli. Stosowanie inhalacji nad parującą wodą w leczeniu oskrzeli nie ma znaczenia.
Lecząc oskrzela powinniśmy stosować inhalacje przy pomocy inhalatorów, inhalatorków pojedynczych dawek czy też inhalatorków proszkowych.

Właściwości biofarmaceutyczne aerozolu medycznego
Aby aerozol można było zastosować do leczenia układu oddechowego, powinien spełniać
Cząsteczki o średnicy 6-10 <br>mikrometrów dolatują i osadzają się (deponują się) głównie w okolicy tchawicy i dużych oskrzeli.<br>Cząsteczki równe i mniejsze niż 5 mikrometrów to te, które penetrują średnie i drobne oskrzela, najmniejsze (1-2 mikrometry) docierają aż do pęcherzyków oddechowych. Porównajmy to z ryc. 5.<br><br>&lt;tit&gt;Znaczenie praktyczne&lt;/&gt;<br>Inhalacje zlecane są najczęściej w leczeniu chorób krtani i oskrzeli. Stosowanie inhalacji nad parującą wodą w leczeniu oskrzeli nie ma znaczenia.<br>Lecząc oskrzela powinniśmy stosować inhalacje przy pomocy inhalatorów, inhalatorków pojedynczych dawek czy też inhalatorków proszkowych.<br><br>&lt;tit&gt;Właściwości biofarmaceutyczne aerozolu medycznego&lt;/&gt;<br>Aby aerozol można było zastosować do leczenia układu oddechowego, powinien spełniać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego