Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.28 (213)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
był wstrząśnięty, gdy we wtorek z popołudniowej drzemki obudził go mały wybuch. To wybuchła komórka, którą położył za sobą na łóżku. Eksplozja była dość silna. Nie tylko poparzyła mężczyźnie pośladek, ale i rozerwała telefon na strzępy. Baterię doń kupił tydzień wcześniej.
BT/PAP/AP

Człowiek nie pochodzi od neandertalczyka
NOWY JORK
Amerykańscy antropolodzy porównali 1000 czaszek małp człekokształtnych, neandertalczyka i człowieka. Neandertalczyk tak bardzo różnił się od człowieka współczesnego, że nie mógł być jego bezpośrednim przodkiem. Był odrębnym gatunkiem żyjącym 250-40 tys. lat temu, który wyginął. Do tej pory uważano, że to od niego pochodzimy.
PS

Jak trwoga to do
był wstrząśnięty, gdy we wtorek z popołudniowej drzemki obudził go mały wybuch. To wybuchła komórka, którą położył za sobą na łóżku. Eksplozja była dość silna. Nie tylko poparzyła mężczyźnie pośladek, ale i rozerwała telefon na strzępy. Baterię doń kupił tydzień wcześniej.<br>&lt;au&gt;BT/PAP/AP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Człowiek nie pochodzi od neandertalczyka&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;NOWY JORK&lt;/&gt;<br>Amerykańscy antropolodzy porównali 1000 czaszek małp człekokształtnych, neandertalczyka i człowieka. Neandertalczyk tak bardzo różnił się od człowieka współczesnego, że nie mógł być jego bezpośrednim przodkiem. Był odrębnym gatunkiem żyjącym 250-40 tys. lat temu, który wyginął. Do tej pory uważano, że to od niego pochodzimy.<br>&lt;au&gt;PS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="sport"&gt;&lt;tit&gt;Jak trwoga to do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego