Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
ŁODZIE ODKRYLI KOSZALIŃSCY ARCHEOLODZY
KOSZALIN. W programie tegorocznych prac badawczych koszalińscy archeolodzy zbadali kilka wczesnośredniowiecznych grodzisk słowiańskich. Najstarsze z nich pochodzi z przełomu VIII i IX w. i znajduje się w miejscowości Wiesiołka w pow. wałeckim. Było to jedno z większych grodzisk w tym rejonie, otoczone wałami obronnymi.

ARCHITEKCI PALEOLITU
KIJÓW rj. W pobliżu miasta Czerkasy nad Dnieprem odkryto 95 czaszek mamutów, ułożonych w krąg, które służyły jako fundamenty domów-szałasów o ścianach, podtrzymywanych przez kły mamucie. Znalezione również ślady palenisk i wiele narzędzi pracy.
W jednym z wykopów natrafiono na dwie kości pokryte dziwnym deseniem z linii i kropek, układających
ŁODZIE ODKRYLI KOSZALIŃSCY ARCHEOLODZY&lt;/tit&gt;<br>KOSZALIN. W programie tegorocznych prac badawczych koszalińscy archeolodzy zbadali kilka wczesnośredniowiecznych grodzisk słowiańskich. Najstarsze z nich pochodzi z przełomu VIII i IX w. i znajduje się w miejscowości Wiesiołka w pow. wałeckim. Było to jedno z większych grodzisk w tym rejonie, otoczone wałami obronnymi.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;ARCHITEKCI PALEOLITU&lt;/tit&gt;<br>KIJÓW &lt;au&gt;rj&lt;/au&gt;. W pobliżu miasta Czerkasy nad Dnieprem odkryto 95 czaszek mamutów, ułożonych w krąg, które służyły jako fundamenty domów-szałasów o ścianach, podtrzymywanych przez kły mamucie. Znalezione również ślady palenisk i wiele narzędzi pracy.<br>W jednym z wykopów natrafiono na dwie kości pokryte dziwnym deseniem z linii i kropek, układających
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego