Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
znaczenia prawnego. Nie każdy bowiem, kto jest zatrudniony w takich warunkach, korzysta ze skróconego czasu pracy, a tylko ten, którego do skróconego czasu pracy uprawniają odpowiednie przepisy.
Z tych przyczyn oraz z powodu rażącego naruszenia interesu PRL Sąd Najwyższy uchylił zaskarżony wyrok i orzekł co do istoty sprawy".
K. Z

KODEKS PRACY
do art. 42 § 4
Użyte w art. 42 § 4 k. p. określenie "uzasadnione potrzeby zakładu pracy" oznacza uzasadnione potrzeby zakładu pracy jako całości, a nie tylko jednostki (komórki) organizacyjnej zakładu pracy, do pracy w której pracownik został skierowany.
Nie zachodzi w świetle tego przepisu konieczność skonkretyzowania rodzaju czynności w
znaczenia prawnego. Nie każdy bowiem, kto jest zatrudniony w takich warunkach, korzysta ze skróconego czasu pracy, a tylko ten, którego do skróconego czasu pracy uprawniają odpowiednie przepisy. <br> Z tych przyczyn oraz z powodu rażącego naruszenia interesu PRL Sąd Najwyższy &lt;gap&gt; uchylił zaskarżony wyrok i orzekł co do istoty sprawy". <br>&lt;au&gt;K. Z&lt;/au&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;KODEKS PRACY<br>do art. 42 § 4&lt;/tit1&gt;<br> &lt;hi rend="italic"&gt;Użyte w art. 42 § 4 k. p. określenie "uzasadnione potrzeby zakładu pracy" oznacza uzasadnione potrzeby zakładu pracy jako całości, a nie tylko jednostki (komórki) organizacyjnej zakładu pracy, do pracy w której pracownik został skierowany. <br> Nie zachodzi w świetle tego przepisu konieczność skonkretyzowania rodzaju czynności w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego