Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 10/7
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
obrzęk i zaczerwienienie skóry, na które należy przykładać kostki lodu lub kwaśne okłady. Bardzo groźne może być jednak użądlenie pszczoły, jeżeli ktoś jest uczulony na jej jad. Objawami tzw. wstrząsu anafilaktycznego są m.in. mdłości, kłopoty z oddychaniem, wysypka, dreszcze, bóle brzucha, obrzęki, a nawet spadek ciśnienia i utrata przytomności. Konieczny jest szybki kontakt z lekarzem i podanie leków antyhistaminowych.
Bardzo groźne dla każdego człowieka są użądlenia gromadne, które mogą spowodować nawet śmierć. Osoba zaatakowana przez rój pszczół powinna osłaniać twarz i chronić się do ciemnego pomieszczenia, pozostawiając jednak otwarte drzwi, by owady mogły podążyć do światła.
Pszczoła może użądlić tylko
obrzęk i zaczerwienienie skóry, na które należy przykładać kostki lodu lub kwaśne okłady. Bardzo groźne może być jednak użądlenie pszczoły, jeżeli ktoś jest uczulony na jej jad. Objawami tzw. wstrząsu anafilaktycznego są m.in. mdłości, kłopoty z oddychaniem, wysypka, dreszcze, bóle brzucha, obrzęki, a nawet spadek ciśnienia i utrata przytomności. Konieczny jest szybki kontakt z lekarzem i podanie leków antyhistaminowych.<br>Bardzo groźne dla każdego człowieka są użądlenia gromadne, które mogą spowodować nawet śmierć. Osoba zaatakowana przez rój pszczół powinna osłaniać twarz i chronić się do ciemnego pomieszczenia, pozostawiając jednak otwarte drzwi, by owady mogły podążyć do światła.<br>Pszczoła może użądlić tylko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!