Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.05 (4)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
60 procent wilgotności powietrza. Gdy jest za sucho, cierpią błony śluzowe - łatwiej łapiemy infekcje, drapie nas w gardle i pieką oczy. Aby wszystko wróciło do normy trzeba nawilżyć pomieszczenia.
- Rozwieś na grzejnikach mokre ręczniki. Co kilka godzin je zwilżaj.
- Ustaw w kątach naczynia z wodą - uzupełniaj je w razie potrzeby.
- Kup nawilżacze na grzejniki (ok. 10 zł za sztukę). Często je napełniaj.
Droższym, ale skuteczniejszym rozwiązaniem jest kupienie nawilżacza ultradźwiękowego (rozprowadza mgiełkę) lub parowego. Urządzenia te nawilżają i:
- niszczą drobnoustroje;
- jonizują powietrze;
- oczyszczają - zasysają np. dym tytoniowy i spaliny, a woda wiąże te substancje.
Wybierając urządzenie, trzeba przede wszystkim uwzględnić wydajność
60 procent wilgotności powietrza. Gdy jest za sucho, cierpią błony śluzowe - łatwiej łapiemy infekcje, drapie nas w gardle i pieką oczy. Aby wszystko wróciło do normy trzeba nawilżyć pomieszczenia.<br>- Rozwieś na grzejnikach mokre ręczniki. Co kilka godzin je zwilżaj.<br>- Ustaw w kątach naczynia z wodą - uzupełniaj je w razie potrzeby.<br>- Kup nawilżacze na grzejniki (ok. 10 zł za sztukę). Często je napełniaj.<br>Droższym, ale skuteczniejszym rozwiązaniem jest kupienie nawilżacza ultradźwiękowego (rozprowadza mgiełkę) lub parowego. Urządzenia te nawilżają i:<br>- niszczą drobnoustroje;<br>- jonizują powietrze;<br>- oczyszczają - zasysają np. dym tytoniowy i spaliny, a woda wiąże te substancje.<br>Wybierając urządzenie, trzeba przede wszystkim uwzględnić wydajność
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego