Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 1996
których organizm buduje kości i zęby.
Niedobór jednego z minerałów może zachwiać równowagę ilościową innych minerałów. Także absorpcja witamin zależna jest od odpowiedniej ilości minerałów w organizmie i vice versa.
Organizm nie jest w stanie sam wytworzyć minerałów, więc należy mu ich dostarczyć z pożywieniem.

MINERAŁY Ważne dla: Źródło minerałów
MAGNEZ
Ważne dla: Budulec silnych kości. Utrzymywanie i naprawa zdrowych komórek ciała. Utrzymywanie układu nerwowego i mięśniowego w dobrym stanie funkcjonalnym. Wzrost.
Źródło minerałów Warzywa, fasola, groch, ryby, mleko, makaron i chleb pełnoziarnisty.
ŻELAZO
Ważne dla: Powstawanie czerwonych ciałek krwi, obrona immunologiczna, transport tlenu
Źródło minerałów Wątroba. surowe mięso. suszone owoce
których organizm buduje kości i zęby.<br>Niedobór jednego z minerałów może zachwiać równowagę ilościową innych minerałów. Także absorpcja witamin zależna jest od odpowiedniej ilości minerałów w organizmie i vice versa. <br>Organizm nie jest w stanie sam wytworzyć minerałów, więc należy mu ich dostarczyć z pożywieniem.<br><br>MINERAŁY Ważne dla: Źródło minerałów<br>MAGNEZ<br>Ważne dla: Budulec silnych kości. Utrzymywanie i naprawa zdrowych komórek ciała. Utrzymywanie układu nerwowego i mięśniowego w dobrym stanie funkcjonalnym. Wzrost.<br>Źródło minerałów Warzywa, fasola, groch, ryby, mleko, makaron i chleb pełnoziarnisty.<br>ŻELAZO<br>Ważne dla: Powstawanie czerwonych ciałek krwi, obrona immunologiczna, transport tlenu<br>Źródło minerałów Wątroba. surowe mięso. suszone owoce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego