Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
pozostanie największym poetą radzieckim.
Zdumienie budzi w pierwszej chwili druga część zdania: skąd wódz narodu wiedział, iż nie znajdzie się kiedyś lepszy poeta i dramatopisarz od autora łaźni? Ale tylko w pierwszej chwili, albowiem skoro Stalin tak uważał, to jest rzeczą jasną, że w przyszłości nikt nie odważy się prześcignąć Majakowskiego. I powtórzymy raz jeszcze: biada temu, kto by miał inny pogląd na ranking poetów. Stąd też w Związku Radzieckim starano się wyciszyć wszelkie wzmianki o aferze Watergate: zdanie, iż rząd założył nielegalny podsłuch w kwaterze opozycji, brzmiało tam bezsensownie.
Opozycja nie może mieć własnej, jawnej kwatery, a wszystko, co czyni
pozostanie największym poetą radzieckim.<br>Zdumienie budzi w pierwszej chwili druga część zdania: skąd wódz narodu wiedział, iż nie znajdzie się kiedyś lepszy poeta i dramatopisarz od autora łaźni? Ale tylko w pierwszej chwili, albowiem skoro Stalin tak uważał, to jest rzeczą jasną, że w przyszłości nikt nie odważy się prześcignąć Majakowskiego. I powtórzymy raz jeszcze: biada temu, kto by miał inny pogląd na ranking poetów. Stąd też w Związku Radzieckim starano się wyciszyć wszelkie wzmianki o aferze Watergate: zdanie, iż rząd założył nielegalny podsłuch w kwaterze opozycji, brzmiało tam bezsensownie.<br>Opozycja nie może mieć własnej, jawnej kwatery, a wszystko, co czyni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!