Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Perspektywy
Nr: 14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
dołączyli do nich nauczyciele szermierki na szable i szpady, zorganizowano też turniej mieszany zawodowców i amatorów w szpadzie.
Polscy szermierze zadebiutowali podczas igrzysk w Paryżu 1924 roku, niestety bez powodzenia. W cztery lata później było znacznie lepiej. Drużyna szablowa w składzie Adam Papee, Tadeusz Friedrich, Kazimierz Laskowski, Władysław Segda, Aleksander Małecki, Jerzy Zabielski zdobyła brązowy medal. Ogółem polscy szermierze zdobyli 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych medali, co stawia tę dyscyplinę w gronie najbardziej "medalodajnych". Lepszym dorobkiem mogą się poszczycić tylko lekka atletyka, boks i podnoszenie ciężarów.
Niestety, występ na Igrzyskach i w Montrealu zupełnie się Polakom nie udał, uznano
dołączyli do nich nauczyciele szermierki na szable i szpady, zorganizowano też turniej mieszany zawodowców i amatorów w szpadzie.<br>Polscy szermierze zadebiutowali podczas igrzysk w Paryżu 1924 roku, niestety bez powodzenia. W cztery lata później było znacznie lepiej. Drużyna szablowa w składzie Adam Papee, Tadeusz Friedrich, Kazimierz Laskowski, Władysław Segda, Aleksander Małecki, Jerzy Zabielski zdobyła brązowy medal. Ogółem polscy szermierze zdobyli 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych medali, co stawia tę dyscyplinę w gronie najbardziej "medalodajnych". Lepszym dorobkiem mogą się poszczycić tylko lekka atletyka, boks i podnoszenie ciężarów.<br>Niestety, występ na Igrzyskach i w Montrealu zupełnie się Polakom nie udał, uznano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego