Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
tysięcy pokoleń. Tymczasem zaś uczeni nie chcą przyjmować tego do wiadomości, ale w ten sposób opowiadają o czasach przeszłych, że sieją wątpliwość i zamęt wśród ludu. Ludzie ci wychwalają to, co było dawniej, nie dostrzegając tego, co zrobiła Wasza Wysokość". Nie jest rzeczą przypadku, że do tego właśnie cesarza nawiązywał Mao Zedong w okresie rewolucji kulturalnej.
Jak już wspominałem, w XVIII stuleciu Niesiecki wymazywał ze swojego herbarza wszelkie wzmianki o reformacyjnej przeszłości opisanych tam wybitnych rodów. Wszystko się powtarza. Nie mówię już o tym, co robiła rewolucja francuska z grobami dawnych królów, i o aktach wandalizmu, jakich się dopuszczano.
U nas
tysięcy pokoleń. Tymczasem zaś uczeni nie chcą przyjmować tego do wiadomości, ale w ten sposób opowiadają o czasach przeszłych, że sieją wątpliwość i zamęt wśród ludu. Ludzie ci wychwalają to, co było dawniej, nie dostrzegając tego, co zrobiła Wasza Wysokość". Nie jest rzeczą przypadku, że do tego właśnie cesarza nawiązywał Mao Zedong w okresie rewolucji kulturalnej.<br>Jak już wspominałem, w XVIII stuleciu Niesiecki wymazywał ze swojego herbarza wszelkie wzmianki o reformacyjnej przeszłości opisanych tam wybitnych rodów. Wszystko się powtarza. Nie mówię już o tym, co robiła rewolucja francuska z grobami dawnych &lt;page nr=361&gt; królów, i o aktach wandalizmu, jakich się dopuszczano.<br>U nas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego