Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Od frontu ozdobiony kolumnadą.
Odrestaurowany w 1980 mieści hotel. Nie opodal pałacu oficyna z XIXw. z czterokolumnowym portykiem. W pn. części parku między kościołem i jeziorem grodzisko wczesnośredniowieczne. Kościół późnobarokowy z poł.
XVIIIw. z barokowym wnętrzem. W kościele polichromia Wacława Taranczewskiego (1938) i portrety z XVIIIw. W ołtarzu głównym oraz Matki Boskiej Śnieżnej z XVIw. - cel licznych pielgrzymek. Na przykościelnym cmentarzu groby powstańców wielkopolskich, Włodzimierza Raczyńskiego (jednego z przywódców powstania wielkopolskiego w rejonie nadnoteckim) i Bolesława Paszyńskiego (wybitnego leśnika). Dzwonnica w stylu gotyku angielskiego z 1856.
Bardzo ciekawy znakowany szlak zielony na pn. przez Goraj Zamek do Czarnkowa - 15km.

13km

Trasa wkracza
Od frontu ozdobiony kolumnadą.<br>Odrestaurowany w 1980 mieści hotel. Nie opodal pałacu oficyna z XIXw. z czterokolumnowym portykiem. W pn. części parku między kościołem i jeziorem grodzisko wczesnośredniowieczne. Kościół późnobarokowy z poł.<br>XVIIIw. z barokowym wnętrzem. W kościele polichromia Wacława Taranczewskiego (1938) i portrety z XVIIIw. W ołtarzu głównym oraz Matki Boskiej Śnieżnej z XVIw. - cel licznych pielgrzymek. Na przykościelnym cmentarzu groby powstańców wielkopolskich, Włodzimierza Raczyńskiego (jednego z przywódców powstania wielkopolskiego w rejonie nadnoteckim) i Bolesława Paszyńskiego (wybitnego leśnika). Dzwonnica w stylu gotyku angielskiego z 1856.<br>Bardzo ciekawy znakowany szlak zielony na pn. przez Goraj Zamek do Czarnkowa - 15km.<br><br>13km<br><br>Trasa wkracza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego