Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
za moment pod kadłub dokładnie w centralnej części ruchomego stożka wlotowego regulującego dopływ powietrza do silnika samolotu. "Jeszcze, jeszcze trochę, jeszcze ułamek sekundy... już!"
Babicz odetchnął z ulgą będąc głęboko przekonany, że zdjęcia będą wyśmienite - ale trzeba poczekać; ostateczne wyniki będą znacznie później, gdy komisja sędziowska przejrzy filmy wszystkich zawodników. Mniejsza z tym - uśmiechnął się pod maską tlenową - można poczekać, skoro się jest pewnym, że wskazany do wykrycia i rozpoznania obiekt ma się dokładnie w centrum wiezionego w zasobniku filmu. Jeszcze odczekał drobne piętnaście sekund, a potem wyłączył fotoaparaty i zdecydowanie odepchnął od siebie żółtą dźwignię sterowania silnikiem.
Zadanie zostało wykonane.
Rozpoznawczy MiG
za moment pod kadłub dokładnie w centralnej części ruchomego stożka wlotowego regulującego dopływ powietrza do silnika samolotu. "Jeszcze, jeszcze trochę, jeszcze ułamek sekundy... już!"<br>Babicz odetchnął z ulgą będąc głęboko przekonany, że zdjęcia będą wyśmienite - ale trzeba poczekać; ostateczne wyniki będą znacznie później, gdy komisja sędziowska przejrzy filmy wszystkich zawodników. Mniejsza z tym - uśmiechnął się pod maską tlenową - można poczekać, skoro się jest pewnym, że wskazany do wykrycia i rozpoznania obiekt ma się dokładnie w centrum wiezionego w zasobniku filmu. Jeszcze odczekał drobne piętnaście sekund, a potem wyłączył fotoaparaty i zdecydowanie odepchnął od siebie żółtą dźwignię sterowania silnikiem.<br>Zadanie zostało wykonane.<br>Rozpoznawczy MiG
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego