Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 36
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
katorgę, przybył w 1887 r. Szczęśliwie dla Piłsudskiego, warunki katorgi stopniowo łagodzono i dzięki temu mógł swój pobyt na Sachalinie wykorzystać na badanie tubylczej ludności. Poza tą wyspą, prowadził również badania nad dolnym Amurem oraz na Hokkaido. Obok Ajnów, z którymi najbardziej się zżył, badał także Oroków (Mangunów), Niwchów (Gilaków), Nanajów (Goldów) i Ulczów.
Po upływie okresu zesłania w 1906 r., Piłsudski opuścił Syberię i przez Japonię, Stany Zjednoczone udał się do Galicji. Tutaj rozpoczął się kolejny etap jego życia, w którym istotną rolę odegrało także Podhale, Spisz i Orawa.
Działalność na pograniczu galicyjsko-węgierskim, związana z pobytem Bronisława Piłsudskiego głównie
katorgę, przybył w 1887 r. Szczęśliwie dla Piłsudskiego, warunki katorgi stopniowo łagodzono i dzięki temu mógł swój pobyt na Sachalinie wykorzystać na badanie tubylczej ludności. Poza tą wyspą, prowadził również badania nad dolnym Amurem oraz na Hokkaido. Obok Ajnów, z którymi najbardziej się zżył, badał także Oroków (Mangunów), Niwchów (Gilaków), Nanajów (Goldów) i Ulczów.<br>Po upływie okresu zesłania w 1906 r., Piłsudski opuścił Syberię i przez Japonię, Stany Zjednoczone udał się do Galicji. Tutaj rozpoczął się kolejny etap jego życia, w którym istotną rolę odegrało także Podhale, Spisz i Orawa.<br>Działalność na pograniczu galicyjsko-węgierskim, związana z pobytem Bronisława Piłsudskiego głównie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego