Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Śląska
Nr: 5/1
Miejsce wydania: Katowice
Rok: 1998
ustawie budżetowej zapisano tylko dwa i pół procent. Płace narastały więc w tempie ponaddwukrotnie wyższym od przyjętego w kalkulacjach budżetowych. Mimo tego tak okazałego zwiększenia, wynagrodzenie w polskim przemyśle pozostaje kilkakrotnie niższe niż w Unii Europejskiej. Również świadczenia emerytalno-rentowe rosły w tempie o połowę większym od zapisanego w ustawie.

Oczywiście każdego z zatrudnionych cieszą pobory większe od oczekiwanych, jednakże po zsumowaniu tego procesu ostateczne skutki okazują się zwykle nieprzyjemne: wyższa od założonej zapłata za robociznę powoduje zwiększenie kosztów, a więc i cen, inflacja odbiera pozorne korzyści.

Nie bardzo wiadomo, co w minionym roku osłabiło zwykłą siłę tego mechanizmu, jednakże wicepremier
ustawie budżetowej zapisano tylko dwa i pół procent. Płace narastały więc w tempie ponaddwukrotnie wyższym od przyjętego w kalkulacjach budżetowych. Mimo tego tak okazałego zwiększenia, wynagrodzenie w polskim przemyśle pozostaje kilkakrotnie niższe niż w Unii Europejskiej. Również świadczenia emerytalno-rentowe rosły w tempie o połowę większym od zapisanego w ustawie. <br><br>Oczywiście każdego z zatrudnionych cieszą pobory większe od oczekiwanych, jednakże po zsumowaniu tego procesu ostateczne skutki okazują się zwykle nieprzyjemne: wyższa od założonej zapłata za robociznę powoduje zwiększenie kosztów, a więc i cen, inflacja odbiera pozorne korzyści. <br><br>Nie bardzo wiadomo, co w minionym roku osłabiło zwykłą siłę tego mechanizmu, jednakże wicepremier
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego