Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
bohaterstwo i poświęcenie okazane na Polesiu w walce o przyszły kształt granic Polski Odrodzonej na Wschodzie, 8 oficerów flotylli otrzymało Srebrne Krzyże Orderu Wojennego "Virtuti Militari", a prawie 30 oficerów, podoficerów i marynarzy "Krzyże Walecznych".
Taki był (niepełny, zdaniem autora) bilans walk Flotylli Pińskiej, wpisanej na trwałe w pejzaż polskiego Polesia nie tylko w latach 1919-1939, ale także w tradycje wojenne MW. Odtworzenia Flotylli Pińskiej na bazie Flotylli Wiślanej, dokonano ponownie 2 marca 1922 r. Związane z tym prace organizacyjne prowadzono od 11 października 1920 r., kiedy utworzono w Pińsku Oddział Detaszowany Flotylli Wiślanej na Pinie.
1.9. W Toruniu
bohaterstwo i poświęcenie okazane na Polesiu w walce o przyszły kształt granic Polski Odrodzonej na Wschodzie, 8 oficerów flotylli otrzymało Srebrne Krzyże Orderu Wojennego "Virtuti Militari", a prawie 30 oficerów, podoficerów i marynarzy "Krzyże Walecznych".<br>Taki był (niepełny, zdaniem autora) bilans walk Flotylli Pińskiej, wpisanej na trwałe w pejzaż polskiego Polesia nie tylko w latach 1919-1939, ale także w tradycje wojenne MW. Odtworzenia Flotylli Pińskiej na bazie Flotylli Wiślanej, dokonano ponownie 2 marca 1922 r. Związane z tym prace organizacyjne prowadzono od 11 października 1920 r., kiedy utworzono w Pińsku Oddział Detaszowany Flotylli Wiślanej na Pinie.<br>1.9. W Toruniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego