Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
przez autorów symboliki Pomnika, Pochyleni powstańcy wybiegają spod dwóch wielkich betonowych bloków, co może być odczytane jako symbol ucisku Powstania Warszawskiego. Na pytanie ministra Krawczuka: " ...co zrobić z już odlanymi fragmentami Pomnika ", zaproponowano, by je użyć w innym miejscu, np. w ruinach Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej, przeznaczonych na Muzeum Powstania Warszawskiego.
ZAR, SARP i TUP, kierując się swymi statutowymi uprawnieniami i społeczna odpowiedzialnością, zgodnie z postanowieniem prezydenta Warszawy z dnia 30 stycznia 1988, podjętym na podstawie stanowiska ministra kultury i sztuki, ogłosiły w dniu 17 marca 1988 r. powszechny konkurs na projekt Pomnika Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 na placu Krasińskich.
W
przez autorów symboliki Pomnika, Pochyleni powstańcy wybiegają spod dwóch wielkich betonowych bloków, co może być odczytane jako symbol ucisku Powstania Warszawskiego. Na pytanie ministra Krawczuka: " ...co zrobić z już odlanymi fragmentami Pomnika ", zaproponowano, by je użyć w innym miejscu, np. w ruinach Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej, przeznaczonych na Muzeum Powstania Warszawskiego.<br>ZAR, SARP i TUP, kierując się swymi statutowymi uprawnieniami i społeczna odpowiedzialnością, zgodnie z postanowieniem prezydenta Warszawy z dnia 30 stycznia 1988, podjętym na podstawie stanowiska ministra kultury i sztuki, ogłosiły w dniu 17 marca 1988 r. powszechny konkurs na projekt Pomnika Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 na placu Krasińskich.<br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego