Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.19 (15)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w gmachu Politechniki, gdzie przyszło blisko tysiąc osób. Wszystkich rozgrzała licytacja obrazu, wykonanego m.in. przez Krzysztofa Maternę i Andrzeja Wajdę, z której cały dochód przeznaczono dla szpitala dziecięcego w Lublinie. Wygrał Ryszard Krauze, który za to wyjątkowe dzieło zapłacił 25 tys. zł.
MIROSŁAW PIWOWAREK

Ostatni wyrok w sprawie śmierci Przemyka
Winni śmierci maturzysty mogą na zawsze pozostać bezkarni!
Dzisiaj warszawski sąd wyda wyrok w jednym z najgłośniejszych procesów - w sprawie śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka, syna opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej. Przemyk został skatowany przez milicjantów 12 maja 1983 r. w komisariacie na Jezuickiej w Warszawie.
10 lat więzienia - tyle grozi Ireneuszowi
w gmachu Politechniki, gdzie przyszło blisko tysiąc osób. Wszystkich rozgrzała licytacja obrazu, wykonanego m.in. przez Krzysztofa Maternę i Andrzeja Wajdę, z której cały dochód przeznaczono dla szpitala dziecięcego w Lublinie. Wygrał Ryszard Krauze, który za to wyjątkowe dzieło zapłacił 25 tys. zł.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;MIROSŁAW PIWOWAREK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Ostatni wyrok w sprawie śmierci Przemyka&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;Winni śmierci maturzysty mogą na zawsze pozostać bezkarni!&lt;/&gt;<br>Dzisiaj warszawski sąd wyda wyrok w jednym z najgłośniejszych procesów - w sprawie śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka, syna opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej. Przemyk został skatowany przez milicjantów 12 maja 1983 r. w komisariacie na Jezuickiej w Warszawie.<br>10 lat więzienia - tyle grozi Ireneuszowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego